Porozumienie bez przemocy Joanna Berendt

SZKOLĘ

Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy (NVC) – kurs online

9

zastanawiasz się czym jest NVC?

9

chcesz przetestować NVC w dostępnej i łatwej formie?

9

szukasz konkretnych sposobów, by zacząć świadomie dbać o wartościowy dialog z innymi ludźmi?

9

ciekawi Cię, o co chodzi w NVC z tym szakalem i żyrafą?

9

chcesz rozpocząć przygodę z NVC i dowiedzieć się czy to na pewno dla Ciebie?

9

szukasz narzędzi by dogadać się z sobą i innymi?

Zapraszam Cię do udziału w kompaktowym e-kursie wprowadzającym do NVC. Możesz uczestniczyć w nim w swoim ulubionym fotelu, w wybranej przez siebie bezpiecznej przestrzeni, w dogodnym dla siebie czasie i w wybranym przez siebie tempie. Kurs stanowi świetne rozpoczęcie Twojej przygody z Porozumieniem bez Przemocy.

Czym jest Porozumienie bez Przemocy (NVC)?

Porozumienie bez Przemocy (NVC) to podejście opracowane przez psychologa dr Marshalla B. Rosenberga w latach 60. XX wieku. NVC odchodzi od paradygmatu dominacji (gdzie m.in. szukamy winnych lub udowadniamy rację), na rzecz nawiązywania jakościowego kontaktu z sobą samym i innymi oraz poszukiwania drogi do rozwiązań win-win. Porozumienie bez Przemocy wskazuje, że wszyscy ludzie mają takie same potrzeby, ale różne strategie ich zaspokajania. Nadmierne oczekiwanie/przywiązanie do konkretnych strategii (bez rozmowy o potrzebach stojących za nimi), stanowi źródło konfliktów i napięć w relacjach, jednak uważność na potrzeby każdej ze stron i budowanie jakościowego kontaktu, pomaga w szukaniu rozwiązań uwzględniających wszystkich.

Komunikacja NVC m.in. oparta jest o tzw. cztery kroki, stanowią one mapę składającą się z 4 rozróżnień NVC, której celem jest pomoc w dogadywaniu się ze sobą i z innymi. Kluczowe elementy tej mapy to:

9

odróżnianie obserwacji od ocen

9

odróżnianie uczuć od uczuć rzekomych

9

odróżnianie uniwersalnych potrzeb od konkretnych działań

9

odróżnianie obserwacji od ocen

Więcej informacji o Porozumieniu bez Przemocy znajdziesz na stronie The Center for Nonviolent Communication oraz u mnie. Zachęcam Cię również do pobrania listy uczuć oraz listy potrzeb.

porozumienie bez przemocy

zobacz

Zawartość kursu

kurs prowadzony jest przez dwie certyfikowane trenerki NVC (Joannę Berendt i Elżbietę Więcław)

6 lekcji:
rola intencji w komunikacji,
wyjaśnienie roli potrzeb w NVC,
rozróżnienie: obserwacje a oceny,
rozróżnienie: myśli ubrane w uczucia a uczucia płynące z ciała,
rozróżnienie: prośby a żądania,
mapa kontaktu ze sobą wg NVC (4 kroki)

260 minut nagrań

materiały uzupełniające każdą lekcję

ćwiczenia do praktyki własnej

prezentację wyjaśniającą poszczególne kroki NVC

informacje o dostępnych pomocach czy literaturze (np. Karty Filomatki, Kostki Empatii)

Twoja inwestycja w siebie:

259 zł

Autorki kursu:

Joanna Berendt

Od 2014 certyfikowana przez The Center for Nonviolence Communication trenerka NVC oraz mediatorka NVC, Doświadczona trenerka biznesu, akredytowany coach ICF PC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności. Ma ponad 10 lat doświadczenia zdobytego w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zarządzała projektami i zespołami. Autorka wielu artykułów i książek na temat Porozumienia bez Przemocy, m.in. “Alfabet empatii” oraz “Dogadać się z innymi. Czyli porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji”. Zainicjowała utworzenie pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia. Specjalizuje się w następujących obszarach: rozwiązywanie konfliktów, mediacje, konstruktywna komunikacja w życiu, rodzinie i organizacji, coaching menedżerski, coaching zespołów, coaching systemowy.

Elżbieta Więcław

Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediatorka, nauczyciel-praktyk, z ogromnym doświadczeniem w pracy warsztatowej. 22 lata pracowała jako dyrektor szkoły, jest współzałożycielką niepublicznych placówek FILOMATY w Gliwcach (przedszkola, szkoły podstawowej i LO). Pracuje z radami pedagogicznymi, rodzicami, nastolatkami, grupami otwartymi, udziela także indywidualnego wsparcia. Korzysta z siły Kręgów Naprawczych jako sposobu pracy z konfliktami. Kieruje także pracą Placówki Kształcenia Ustawicznego w Gliwicach: FILOMATA – Strefa Rozwoju. Od wielu lat prowadzi grupę praktykującą NVC, która regularnie spotyka się raz w miesiącu.

nie zwlekaj

Zadbaj o lepsze relacje z kursem Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy (NVC)

Dostęp do kursu otrzymasz natychmiast po zakupie.
Materiały będą dostępne przez 12 miesięcy od daty zakupu.

Twoja inwestycja w siebie:

259 zł

~

bezpieczne zakupy

gwarancja najwyżej jakości

pracuję z miłością