szkolę

Coaching oparty na Empatii

To autorski projekt kształcenia coachów opracowany dzięki połączeniu kompetencji coachingowych oraz filozofii Porozumienia bez Przemocy, praktyki empatii i mediacji NVC.

Kurs Coaching oparty na Empatii uzyskał akredytację Izby Coachingu*

Ten intensywny kurs to doskonała okazja do nauki prowadzenia sesji coachingowych i efektywnego wykorzystywania narzędzi coachingowych do poprawy relacji zarówno w środowisku zawodowym, jak i osobistym, jak i w życiu rodzinnym. Dzięki niemu możesz doświadczyć mocnego oddziaływania zintegrowanych technik i wzbogacić swój warsztaty pracy coachingowej o nowe narzędzia. Ten program jest idealny dla osób, które już znają Porozumienie bez Przemocy i pragną rozwijać swoje umiejętności w pracy z klientami w podejściu coachingowym.

Zobacz

Co Coaching oparty na empatii zmieni w Twojej pracy z kleintami?

Porozumienie bez Przemocy to propozycja nawiązywania dialogu opartego na wzajemnym szacunku, empatii z uwzględnieniem własnych potrzeb i potrzeb innych ludzi. Jej sednem jest postawienie na pierwszym miejscu kontaktu – zarówno z samym sobą, jak i innymi osobami. To działanie w oparciu o założenie, że potrzeby wszystkich nas są uniwersalne i ważne, a troska o wzajemne zrozumienie prowadzi do budowanie relacji opartych na szacunku do każdego uczestnika dialogu.

Coaching jest metodą wspierania w rozwoju nastawiona na osiągane celów oraz pozwalającą na  się umożliwiającą odkrywanie, poszerzanie a także efektywne wykorzystywanie swojego potencjału. Istotą podejścia coachingowego jest fakt, iż cała pełnia sukcesu jest dziełem osoby coachowanej. Pozwala to na budowanie poczucia sprawczości i zwiększa wiarę we własne możliwości. 

Sprawdź możliwości jakie daje…

Połączenie NVC z warsztatem profesjonalnego coacha

Ukończenie kursu może stanowi podstawę do ubiegania się o akredytację ICF ścieżką portfolio na poziomie ACC oraz akredytację Izby Coachingu , dlatego zapewniamy:

9

dokumenty wymagane do akredytacji

9

zgodność programu z modelem kompetencji ICF oraz Izby Coachingu

9

mentoring na poziomie ACC (PCC jako dodatkowa opcja)

9

rekomendowanych coachów do mentoringu indywidualnego

9

wiedzę potrzebną do zdania testu akredytacyjnego

9

wsparcie w wyborze odpowiedniego nagrania  sesji na egzamin

Aby uzyskać akredytację konieczne będzie spełnienie wymagań określonych przez organizacje akredytujące.

Szczegóły na stronie coachfederation.org lub izbacoachingu.com

Jak to wygląda w praktyce?

Kurs zorganizowany jest w formie zjazdów realizowanych stacjonarnie. Gdyby zgodnie z rozporządzeniem nie było możliwości spotkań grupowych na sali szkoleniowej, zjazdy odbędą się online lub hybrydowo. By maksymalnie wesprzeć uczestników kursu pomiędzy wybranymi modułami w ramach kursu trenerzy i uczestnicy spotykają się online na tematycznych teleklasach i superwizjach.

9

120 godzin – 5 modułów warsztatowych (w tym 5 godz. superwizji grupowej/mentorcoachingu)

9

10 godzin tematycznych teleklas

9

2 godziny superwizji indywidualnej/mentorcoachingu

9

autorskie materiały w formie książeczek na każdy moduł

9

możliwość uzyskania rekomendacji do akredytacji (po superwizji/mentorcoachingu)

Zastanawiasz się…

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli

jesteś Absolwentem Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii i chcesz pogłębiać swoje kompetencje w zakresie NVC, a jednocześnie ciekawi Cię coaching i jego zastosowanie w praktyce trenera,

znasz Porozumienie bez Przemocy, praktykujesz komunikację empatyczną lub mediacje NVC i chcesz wykorzystać to podejście do indywidualnej praktyki coachingowej,

pracujesz indywidualnie z Klientami, jesteś coachem, terapeutą, trenerem i szukasz nowych inspiracji, sprawdzonych narzędzi rozwijających Twoje kompetencje, dzięki którym w pełni będziesz mógł wspierać swoich Klientów,

chcesz zdobyć nowy zawód coacha i szukasz szkoły stawiającej na wiedzę, praktykę i wieloletnie doświadczenie.

W trakcie zajęć

Dowiesz się

9

Co to jest podejście coachingowe i jak wykorzystywać praktykę empatii

9

Jak dokonywać trwałych zmian w zachowaniach i budować motywację

9

Jak funkcjonuje mózg i układ nerwowy oraz jak ćwiczenia mogą wpływać na jego pracę

9

Jak wykorzystywać kompetencje coachingowe w codziennym życiu

Przećwiczysz

9

Kluczowe kompetencje coacha

9

Techniki i narzędzia wspierające w dokonywaniu zmiany

9

Pracę z emocjami, potrzebami, wartościami i przekonaniami

9

Jak wykorzystywać kompetencje coachingowe w codziennym życiu

Poznasz

9

Własny styl pracy z Klientem

9

Skuteczne modele i narzędzia do wykorzystania na płaszczyźnie osobistej i zawodowej

9

Obszary zastosowania coachingu w pracy indywidualnej i zespołowej

Praca w czasie zajęć będzie realizowana w formie demonstracji, doświadczania narzędzi na rzeczywistych sytuacjach uczestników oraz refleksji i wyciągania wniosków z własnej praktyki. Takie podejście umożliwia połączenie prezentowanych treści z refleksją osobistą i przekłada się na wypracowanie przez uczestników indywidualnych, praktycznych rozwiązań.

Pomiędzy modułami oferujemy uczestnikom udział w teleklasie, której celem jest wspólne integrowanie materiału, wyjaśnianie wątpliwości i rozwiązywanie casów z zakresu etyki. Terminy i godziny teleklas podane będą po ustalenia z grupą w trakcie kursu).

Dołącz do kursu

Terminy najbliższej edycji:

21-23 listopada 2024
9-11 stycznia 2025
6-8 marca 2025
10-12 kwietnia 2025
5-7 czerwca 2025

Zapraszamy na zerówkę na Zoom we wtorek 4 czerwca o godz. 17.30 oraz (o ile będą nadal wolne miejsca w grupie) we wtorek 24 września o godz. 17:30. Na zerówkę obowiązują zapisy. Wyślij maila na adres info@szkolatrenerowempatii.pl lub skorzystaj z formularza poniżej.

Zerówka to spotkanie dla osób zainteresowanych Kursem Coachingu opartego na Empatii. Podczas niej będzie okazja zobaczyć jak pracuje coach na realnych sytuacjach uczestników, jak wygląda sesja coachingowa i jakich kompetencji będziemy uczyć się w szkole coachingu opartego na empatii.

Planujemy odpowiadać na pytania o coaching, ale także pokazać kilka prostych narzędzi coachingowych przydatnych nie tylko w pracy rozwojowej, ale także w codziennym życiu.

Zapraszamy wszystkich jeszcze nie zdecydowanych do zapoznania się z podejściem szkoły opartej na coachingu, aby rozwiać swoje wątpliwości przed decyzją o zapisaniu się na pełny kurs.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych