cześć, nazywam się

Joanna Berendt
certyfikowana trenerka i mediatorka NVC, akredytowana coach ICF PCC, certyfikowana trenerka Pozytywnej Neuroplastyczności, certyfikowana trenerka Process Communication Model®, certyfikowana praktyczka Resonant Healing

Porozumienie bez Przemocy (NVC)

Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zdobywałam doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami, m.in. uczestniczyłam w tworzeniu od podstaw banku detalicznego w Polsce. Odpowiadałam także za procesy związane z oceną ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.

W 2010 roku zmieniłam swoją ścieżkę kariery w międzynarodowych bankach, aby wspierać innych w ich pełniejszym wykorzystaniu własnego potencjału, efektywnej komunikacji i budowaniu skutecznych zespołów oraz procesów.

Jestem certyfikowaną przez The Center for Nonviolent Communication trenerką i mediatorką NVC. Działam na rzecz tworzenia relacji międzyludzkich w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie potencjału każdego człowieka.

Prowadzę warsztaty, szkolenia, webinary z zakresu efektywnej komunikacji i współpracy, facylituję spotkania i kręgi, prowadzę mediacje i coaching, mentoring, superwizje. Współpracuję głównie ze środowiskiem biznesowym, sektorem edukacji oraz osobami będącymi w trakcie certyfikacji NVC. Towarzyszę szeroko rozumianym liderom (biznesu i edukacji) w budowaniu zmotywowanych i współpracujących zespołów oraz rozwiązywaniu konfliktów i tworzeniu empatycznej komunikacji wewnątrz ich organizacji.

Działalność akademicka

Zainicjowałam utworzenie pierwszej w Polsce serii studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzę zajęcia na kierunkach:

Jestem również wykładowczynią studiów podyplomowych i MBA Kozminski Executive Business School, a także prowadzę zajęcia związane z efektywną komunikacją zwinnych zespołów na SWPS w Warszawie oraz na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunkach: Pozytywna Organizacja i Zwinne Przywództwo.

Pozytywna neuroplastyczność

W 2018 roku ukończyłam kurs trenerski w zakresie pozytywnej neuroplastyczności. Od 5 lat regularnie rozwijam się w ramach tego podejścia, pod okiem Ricka Hansona (neuropsychologa i autora bestsellera Szczęśliwy mózg, twórcy pozytywnej neuroplastyczności) oraz prowadząc zajęcia z Pozytywnej Neuroplastyczności.

Resonant Healing

Od 2021 roku jestem certyfikowaną praktyczką Resonant Healing i posiadam certyfikat Resonant Healing Practitioner. Współpracuję z Sarah Peyton od 2014 roku oraz współorganizuję dla polskiej i europejskiej społeczności warsztaty z Sarah o resonant healing. Dodatkowo, wspólnie z Pernille Plantener współtworzę międzynarodowy program Practitioner of Resonant Healing Certification prowadzony przez Sarah Peyton.

Process Communication Model®

Jestem certyfikowaną trenerką Process Communication Model®. PCM® daje głęboki wgląd w to czego potrzebujemy dla budowania swojego komfortu pracy i życia oraz dla zminimalizowania wpadania w stres i zachowań autodestrukcyjnych. PCM® pozwala na lepsze zrozumienie siebie i innych, zbudowanie efektywnej komunikacji w zespołach, a także na lepsze i szybsze rozpoznawanie pojawiających się wyzwań w relacjach/zespołach oraz adekwatne i skuteczne zaopiekowanie się nimi.

Działalność dodatkowa

9

Jestem autorką lub współautorką wielu kursów online z zakresu Porozumienia bez Przemocy, artykułów, a także książek.

9
Od 2008 roku współpracuję z Youth Business Poland jako mentorka i coachka wspierając młode i przedsiębiorcze osoby w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów.
9
Od 2013 roku jestem członkinią zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante, w ramach której stworzyłam m.in. niekomercyjny program Uczeń mediatorem polegający na wdrażaniu w szkołach mediacji rówieśniczych opartych na NVC.
9
Od 2017 roku współprowadzę własną szkołę coachingu Coaching oparty na empatii dla osób znających podstawy NVC, a chcących rozwijać swoje kompetencje w roli coacha/coachki.
9

Tworzę akcesoria szkoleniowe oparte o Porozumienie bez Przemocy.

9

Jestem jedną z trenerek w programie Mediate Your Life Ike Lastaera i Johna Kinyona. Program jest intensywnym kursem mediacji NVC.