szkolę

Szyte na miarę
warsztaty dla sektora edukacji

Warsztaty w duchu NVC dla sektora edukacji to zajęcia dla tych, którzy mają już dość: walki o dyscyplinę w grupie, pouczania, kontroli opartej na dominacji, karach, nagrodach i jednym z góry ustalonym modelu, a jednocześnie poszukują narzędzi na budowanie zrozumienia, szacunku i dobrej relacji.

Od początku mojej trenerskiej drogi zawodowej staram się wspierać szeroko rozumianą edukację: nauczycielki i nauczycieli, liderki i liderów edukacji, pedagożki i pedagogów, dyrektorki i dyrektorów, metodyczki i metodyków oraz innych. Regularnie szkolę rady pedagogiczne na otwartych lub zamkniętych treningach oraz współpracuję z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, dla którego stworzyłam program „Akademia NVC dla nauczycieli”.

zastanawiasz się…

Jak to działa?

Porozumienie bez Przemocy przypomina, że wszyscy mamy naturalne i uniwersalne potrzeby, które leżą u źródeł każdego naszego działania lub wypowiedzi.

 

O spełnieniu bądź niespełnieniu potrzeb informują nas emocje. To właśnie dlatego zrozumienie roli emocji jest tak ważne w komunikacji i budowaniu relacji międzyludzkich. Na odczuwane emocje, np. smutek, zdziwienie, złość, radość i frustrację możemy popatrzeć jak na swoisty barometr, który wskazuje, czy nasze potrzeby na pewno są zaspokojone – bo mogą nie być.

 

Przykładowe zagadnienia poruszane na warsztatach:

9

Jak budować z osobami uczącymi się takie relacje jakich chcemy?

9

Jak mówić i słuchać dziecko/osobę nastoletnią, by wspierać rozwój odpowiedzialnego i szczęśliwego człowieka?

9
Jak czerpać radość z uczenia?
9
Jak w pełni rozumieć i usłyszeć drugą stronę (ucznia, rodzica, współpracownika)?
9
Jak budować relacje oparte na zaufaniu i współpracy?
9
Jak z empatią reagować na „NIE” drugiej osoby?
9
Jak w duchu NVC rozwiązywać konflikty w klasie i nie tylko?
9

Jak – z troską o siebie – stawiać granice wspierające kontakt?

9
Jak wspierać szukanie rozwiązań dobrych dla całej grupy?

Warsztaty, które oferuję mają bardzo praktyczny charakter i bazują na przykładach z życia zawodowego osób uczestniczących. Program warsztatów każdorazowo jest dostosowany do potrzeb zespołu i/lub organizacji. 

Zaproś warsztaty do swojej szkoły

Skontaktuję się w ciągu max 72h by lepiej poznać potrzeby
i wspólnie ustalić możliwe kroki i działania.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych