wspieram

Coaching zespołowy: wspieranie synergii i efektywności

Jak działa coaching zespołowy?

W przeciwieństwie do tradycyjnych szkoleń czy warsztatów, coaching zespołowy skupia się na praktycznych aspektach pracy zespołu. Poprzez interaktywne sesje i ćwiczenia, coachowie pomagają zdefiniować cele, zidentyfikować mocne strony i obszary do rozwoju, a także wypracować strategie efektywnej komunikacji i współpracy. Realnie zespół wspólnie jest z miejsca, w którym się obecnie znajduje do miejsca, w którym warto by się znajdował, by skutecznie i efektywnie realizować stawiane przed nim zadania.
To proces, w który zaangażowany jest cały zespół, dzięki temu to skuteczna forma pracy z ludźmi w organizacji. Przede wszystkim uwalnia potencjał grupy i wspiera ją w realizowaniu celów i w stosunkach interpersonalnych.

.

Korzyści płynące z coachingu zespołowego:

9

wzrost motywacji i zaangażowania

9

lepsza komunikacja i współpraca

9

zwiększona efektywność i produktywność

9

kreatywność i innowacyjność

Zobacz

Etapy procesu coachingu zespołowego:

1. Specyfikacja potrzeb i oczekiwań:

.

  • Dookreślenie oczekiwań wobec procesu od osób podejmujących decyzje o rozpoczęciu procesu.
  • Wsparcie organizacji w jakościowej komunikacji do wszystkich członków zespołu na temat planowanego procesu, jego celu i przebiegu
  • Przeprowadzenie pogłębionych rozmów z członkami zespołu i liderem, aby poznać ich indywidualne perspektywy, oczekiwania i obawy
  • Potwierdzenie konkretnych obszarów pracy i celów na proces

2. Realizacja-warsztaty:

.

  • Warsztaty trwające od jednego do dwóch dni, które koncentrują się na analizie obecnej sytuacji oraz wyznaczaniu celów zespołu i priorytetowych obszarów, zgodnie z oczekiwaniami organizacji. Rezultatem warsztatów jest opracowany przez zespół plan działania, który zawiera także przypisanie odpowiedzialności za konkretne zadania.
  • Podczas warsztatów jest dużo miejsca na wspólne zadania, zbieranie refleksji, udzielanie feedbacku i rozmowy o tym co realnie wspiera zespół w realizacji zadań i jakościowej współpracy

2. Follow-up:

.

  • Trwające jeden dzień warsztaty, które odbywają się ok 4-9 tygodni po pierwszych warsztatach. Celem warsztatów jest omówienie, na ile został zrealizowany opracowany wcześniej plan i zrealizowany kontrakt oraz podsumowanie tego, co się wydarzyło w zespole pomiędzy warsztatem a follow-upem. Jeśli potrzebne jest ro również zawiera doprecyzowanie zmian czy uszczegółowień, nowych umów potrzebnych do dalszych działań i zobowiązań.

2. Ewaluacja:

.

  • Całodniowa sesja podsumowująca cały proces i dedykowana wsparciu zespołu w budowaniu dalszego zaangażowania i odpowiedzialności za rozwój poszczególnych obszarów działania i kompetencji w zespole. Opcjonalnie jest to także zebranie informacji o zmianach w sposobie funkcjonowania zespołu w formie ankiety diagnostycznej lub wywiadów.

Sprawdź możliwości jakie daje…

Coaching zespołowy

Coaching zespołowy to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści zarówno dla zespołu, jak i dla całej organizacji. Skontaktuj się ze mną, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak coaching zespołowy może pomóc w lepszej i skuteczniejszej komunikacji w Twoim zespole.

Umówmy się na sesję coaching zespołowy

Zagoda na przetwarzanie danych osobowych