– Kwadrans z empatią –

Kwadrans z Empatią 2.1: Jak zwiększyć wydajność osobistą

Marie Miyashiro w książce “Trzeci wymiar”  rozróżnia trzy poziomy komunikacji w organizacji: intrapersonalny, interpersonalny, organizacyjny. W tym odcinku zaczynamy od przyjrzenia się sobie i temu jak nasze nastawienie, myśli, interpretacje wpływają na relacje z innymi.
Czy zastanawiałeś/zastanawiałeś się kiedyś, że Twoje nieuświadomione myśli i interpretacje kształtują nie tylko to, co mówisz, ale też to jak odbierasz innych, co w nich widzisz, jak ich słuchasz? Mocne prawda – wiele konfliktów, jeśli nie wszystkie zaczynają się w naszych umysłach i tam w większości się rozgrywają.  Nasze interpretacje, nieuświadomione myśli, osądy o sobie, innych, sytuacji zakrzywiają nam obraz rzeczywistości.

 

Marie  Miyashiro  napisała: “Skuteczni przywódcy zespołów i organizacji przede wszystkim zarządzają własnymi myślami i uczuciami, a tym samym usprawniają swoją umiejętność obserwowania i słuchania innych bez zakłóceń.”  Jak zatem zatrzymać spiralę myśli? Jak pełniej zrozumieć siebie? Na co realnie mamy wpływ w budowaniu kontaktu ze sobą i z innymi? Między innymi o tym opowiemy w pierwszym odcinku nowego sezonu podcastu “Kwadrans z Empatią w biznesie”.